
Ідея створити Дім прав людини у Чернігові вперше виникла у середині 2000-х років. Ініціатором створення стала група партнерських організацій, об’єднаних загальною стратегією в рамках Всеукраїнської освітньої програми «Розуміємо права людини». Наприкінці 2013 року була зареєстрована Громадська спілка «Освітній дім прав людини в Чернігові», яка згодом стала повноправним членом Мережі домів прав людини, що охоплює 12 країн, 15 Домів прав людини та більш ніж 100 правозахисних організацій.

– Оператор Всеукраїнської освітньої прогами “Розуміємо права людини”, яка об’єднало правозахисників та громадських активістів, переконаних, що освіта є дією на захист прав людини і може забезпечити довгострокові, сталі зміни у сфері прав людини;
– Частина міжнародної Мережі домів прав людини;
– Сучасний, екологічний та доступний освітній центр для різноманітних заходів з можливістю проживання;
– Команда мотивованих спеціалістів, які оперують центром, ведуть проектну діяльність, проводять освітні заходи та допомогають організувати їх іншим.
– Прихисток для правозахисників в біді.
Фундація захищає, підтримує та розширює можливості правозахисників та їхніх організацій.
Для досягнення цієї мети, Фундація збирає організації разом в рамках робити Домів прав людини і об’єднує їх в міжнародній мережі. Фундація займається адвокацією разом з партнерськими організаціями з метою сприяння свободі зібрань, асоціацій і виразів, а також захисту права бути правозахисником – для того, щоб окремі особи та організації могли працювати вільно і відкрито захищати права людини у себе вдома та за кордоном. Фундація базується в Осло, з офісом у Женеві і представництвом в Брюсселі та Тбілісі.
Фундація має консультативний статус при Організації Об’єднаних Націй і має статус учасника в Раді Європи. Мережі домів прав людини охоплює 12 країн, 15 Домів прав людини та більш ніж 100 правозахисних організацій.
Організації, що входять до Громадської спілки “Освітній дім прав людини в Чернігові”
Створення, функціонування, розширення можливостей, доступність та екологічність освітнього простору стали можливими завдяки


інститутів і прав людини

просвіти Альменда

Восток-СОС

організація МАРТ

технологій АХАЛАР


відродження
